| 11dragos11 a întrebat:

Am o mica mare problema am băgat codul greșit la un casetofon original de renault si de la prea multe încercări nu mai pot baga codul ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ok.Daca ai bagat codul de nu stiu cate ori, nu mai tot incerca cal omori de tot.Ce sa faci? Baga cheia in contact si las-o acolo cit ca am si uitat deja.Pfff naspa am uitat, oricum lasi cheia in contact vreo juma de ora cel putin, am patit si eu asta acum citiva ani da nu mai stiu cit am tinut-o, de la dealer mi-au zis si dupa incerci si o sa mearga sigur.Nu mai stiu exact daca juma de ora sau doua ore.Asta e asa se face, dar nu mai stiu cit timp.Lasa si tu cheia o ora apoi vezi daca te lasa.Deci cheia in contact nu sa pornesti masina.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Baga codul de deblocare 2.

| ciobderoua a răspuns:

N-ai cartea tehnica a masini? Tre sa scrie acolo pin-ul casetofonului, daca nu...un electrician auto!