| MateiuSergiu a întrebat:

Am o motocoasa cand o pornesc si incep sa tai cu ea cam in 10 secunde se opreste de ce?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauze: Inelele de etansare ale carterului motor nu etanseaza. Cilindrul, pistonul si segmentii pistonului sunt uzati. Amestec incorect de combustibil (prea mult ulei). Aprindere necorespunzatoare.

Solutii: Inlocuiti cilindrul, pistonul sau segmentii pistonului, reparati cinlindrul si pistonul, apoi montati. Procedati conform instructiunilor. Reglati fanta de ventilatie a modulului de aprindere.

| MateiuSergiu explică (pentru mgtow):

Am rezolvat, nu era bujia buna mersi oricum.