| MateiuSergiu a întrebat:

Am o motocoasa cand o pornesc si incep sa tai cu ea cam in 10 secunde se opreste de ce? (am mai pus si intrebarea asta la auto nu stiam unde sa o pun).

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Carburatorul,ceva filtru de benzina murdar sau filtru de aer murdar.Aia e tot, verifici astea si ar trebuie sa afli problema.

| stefyyy a răspuns:

Probabil are ceva defect in ea sau nu are benzina sau ulei suficient!

| MateiuSergiu explică:

Am rezolvat era problema cu bujia.

| Nobodyknowseverithing a răspuns:

Se poate sa nu primeasca combustibil sau tot la fel de bine se poate sa nu primeasca aer, verifica filtrul de aer, verifica supapele de admisie si evacuare. Motorul se opreste cand nu primeste ce ii trebuie. aer sau benzina!

| Osman_Catalin_1984 a răspuns:

Si eu am patit la fel am curatat filtru bujia si tot se opreste dar in relanti nu moare doar daca tai iarba iar rezervoru e intepat sus la baza e o gaura cat acu de cusut acu nu stiu de unde e si dc se opreste ma puteti ajuta cu niste rasp