| VIKZ a întrebat:

Am o nelamurire! Daca vreau sa cumpar o masina second hand care costa 3500 euro din 2003 si este inmatriculata in RO, dupa ce dau banii astia mai platesc si alte taxe? Sau daca eu vand un logan din 2006 trebuie sa dau niste taxe sau ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Anul acesta nu se plateste taxa de poluare, pentru masinile inmatriculate in Romania, a fost suspendata pana la 31.12. 2012. Daca se va plati ulterior nu se stie si depinde de data primei inmatriculari, daca a fost in perioada 1.01. 2007 - 31.12. 2011 nu se va mai plati, deoarece a fost platita.
2.Pentru vanzarea Loganului tu o sa platesti doar taxa de radiere din circulatie. Numai bine!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gabysqy a răspuns:

Doar dac vrei sa schimbi nr de inmatriculare taxa da si mai e o taxa de trecere a masini pe numele tau