| Burdetiu a întrebat:

Am o piaggio ciao si merge in suturi nu este din cauza curentului motorul functioneaza perfect.este ca si cum ai tot pune frana, am verificat franele totul este ok.ce poate fi?

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Burdetiu, spune-mi, sta la relanti, odata ce l-ai pornit?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Controleaza atent si sabotii de pe spate, nu cumva sa fi sarit arcurile de la saboti!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Daca totul este ok, demonteaza carburatorul si spala-l sufla-i jigloarele si regleaza-i aerul la 2 ture, inchizi de tot si dai 2 ture inapoi! Daca si dupa aceasta operatiune continua sa-ti faca probleme schimba-i muzicuta!

| Mada2m0 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Piaggio ciao are muzicuta?
Eu ma gandesc ca nu.