| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu electromotorul. Cand dau la automat se ingana ca si cand nu as avea baterie, dar baterie am ca am luat de pe alta masina si tot asa face ce ar putea sa aiba?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l si verifica-l.La mine se uzase o bucsa de la electromotor si atingea rotorul de stator si facea scurt-circuit. Pierdea curent.

| Myhay94 a răspuns (pentru darrio2007):

Cum imi dau seama daca atinge?

| darrio2007 a răspuns (pentru Myhay94):

Trebuie demontat de pe motor.Vezi la axul acela de la bendix. Misca putin de ax. Daca are joc mare inseamna ca asta e.Desi mai pot fi si alte cauze.Numai un electrician auto va sti mai bine.