| CristianStoica a întrebat:

Am luat un logan diesel 1.5 din 2006. Problema e ca orice baterie as pune pe masina merg cu ea pana o opresc, in momentul cand vreau sa o pornesc iarasi nu mai are baterie. Mentionez ca am schimbat injectoarele, turbina si bateria in zadar. Din ce ar putea fi? Ar putea fi electromotorul?

5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Verifica releul de incarcare de pe alternator.

| CristianStoica explică (pentru TrăieşteClipa):

Chestia e ca si fara alternator, nu ar trebui sa se descarce chiar atat de repede. Adica dupa 20 de minute omoara chiar si o baterie noua

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru CristianStoica):

Se poate desface cablul de plus care pleaca la electromotor.

| pufulescu a răspuns:

Alternatorul l-ai verificat? Daca el nu incarca, bateria se goleste in mers. Inteleg ca e diesel masina dar dupa simptome ar cam fi alternatorul, nu injectoarele!

| CristianStoica explică:

Ideea e ca nu ar trebui sa descarce atat de repede, chiar si fara alternator. Omoara o baterie noua in 20 de minute.