| Dani1984Dani a întrebat:

Salut,
Am un audi a4 b6 2003, iar dimineața când o pornesc o las la relanti vreo 5 10 minute și dintr-o data moare motorul.
Ca să o pornesc iarăși dau la automat cam 30 40 secunde pana pornește iarăși apoi nu mai am nici o treaba cu ea toată ziua.
Mă puteți ajuta cu un sfat sau dacă știți ce problema ar avea?
Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa ghicim motorizarea?
Vezi pompa de alimentare, la rece nu cred ca baga bine. Poate fi chiar mufa oxidata.

| Dani1984Dani explică (pentru NoTurbinaNoGood):

1,9 tdi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dani1984Dani):

Prima pornire e usoara, sau dai mai multe chei?

| Țoglă a răspuns:

Dacă dai mai multe chei și pornește greu, pot fi bujiile încadescente. Dacă pornește lin dar moare motorul, poate fi filtrul de motorină neschimbat.

| Dani1984Dani explică (pentru Țoglă):

Pornește lin dimineața n-am treaba
Iar filtrul de motorina l-am schimbat. Pur și simplu nici pe tester nu îmi da nici o eroare. Nu știu ce are. Dintr-o data se opreste