| CrAnonimu a întrebat:

Am o problema la Skoda Fabia Combi din 2007... nu mai se aprinde faza scurta; am schimbat becurile si siguranta nr.54 si tot nu se aprinde, stie cineva care e cauza?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Dupa cele spuse de tine se pare ca este ori releul ori intrerupatorul defect.
PS Nu stiu pentru ce este siguranta 54 la Skoda, dar presupun ca tu ai verificat siguranta corecta. In afara de asta faza scurta trebuie sa fie asigurata cu 2 sigurante, una pentru dreapta si una pentru stanga.
Bafta la cautare.

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai corect este sa mergi cu masina la un atelier de reparatii electrice auto.Cu partea electrica nu e de glumit si nici nu se merita sa te complici cand nu esti in tema cu problema.

| mgtow a răspuns:

Problema electrica de la un cablu sau probabil ai gresit siguranta si nu ai pus-o pe cea care trebuia, vezi manualul masinii

| VIPER a răspuns:

Poate are o mica intrerupere firul