| Cocioaba_Sorin_1997 a întrebat:

Am si eu o skoda fabia si astazi am demontat tot bordul pentru a schimba ledurile de la ceasuri si de la consola.
Am schimbat ledurile de la consola am probat a mers.Demontez frumos ceasurile inlocuiesc ledurile le pun merg. Dupa zece minute am surpriza sa nu se mai aprinda nici un led din blocu de lumini ceasuri si consola. Cand actionez blocu de lumini mi se aprinde pozitii si faza scurta dar nu se aprinde ledurile din bord.
Un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Scurt circuit cel mai probabil,s-a ars siguranta, cauta pe google schema sigurantelor pentru modelul tau de masina si inlocuieste-o, daca istoria se repete inseamna ca ai gresit ceva, poate modelul ledurilor, dar din ce ai descris sunt simptomele unei sigurante arse (in cel mai fericit si simplu de rezolvat caz).

| Cocioaba_Sorin_1997 explică (pentru CristianCRS):

Mersi!
Era siguranta arsa.

1 răspuns: