| danynyo13 a întrebat:

Salut, am un Ford fiesta din 96 nu se aprinde luminile, mai exact pozițiile și faza scurta. Faza lunga merge, am verificat siguranță și becurile sunt in regula, care e problema?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Intrerupatorul de unde functioneaza pozitia cu faza scurta. Asta in cazul in care cele doua sigurante sunt bune. Exista o a trei.a posibilitate, din spatele tabloului de sigurante sa nu faca contact perfect.Dar sigurantele sa fie bune.

| mihai69 a răspuns:

Verifică dacă ai continuitate la firele de alimentare (masă și plus). Posibil să fie desprinse pe undeva.

| danynyo13 explică:

Am mai fost aseară sa îmi bat capul ghici de se aprindea doar faza lunga și aia nu simplu trebuia să ți de ea trasa spre tine și mergea și pozițiile doar 1 ora, mă gândesc să nu fie de la,, batul" ăla