| catalingl a întrebat:

care se pricepe la masini,in special bmw? nu se mai aprinde faza scurta si faza lunga la farul din stanga (de la sofer), am schimbat becurile si nimic...imi puteti spune care este siguranta sa o schimb? am gasit panoul de sigurante dar nu stiu care este siguranta. am o chema dar este in germana...

Răspuns Câştigător
| oppyo a răspuns:

laughing)ai schema pe capacul de la sigurante (pe spatele capacului)si crede-ma ca nu e in germana are decat niste semne care la poate intelege. te uiti cu lumina in capatul sigurantei ca se vede daca e arsa, scrie pe ea de cati amperi e.

| catalingl explică (pentru oppyo):

Da am gasit...ms

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu mergi cu ea la un service auto autorizat și vezi ce se întâmplă?
Siguranțele le poți schimba și tu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
S-a ars siguranţa, nu mai ai ce face.
Singura soluţie este să mergi la un service cu ea, ţi-o poate schimba.
Te pup!

| emilitalia a răspuns:

Ce tip de BMW este?

| xDr0gs a răspuns:

Este arsa siguranta.Du-te cu ea la un service sa ti-o schimbe.

| Chezz a răspuns:

Trebuie sa mergi la un service sau un electrician auto. Este o problema pe partea electrica. Ai xenoane?

| catalingl explică (pentru Chezz):

Da am xenoan doar pe faza scurta..adica doar bec xenon nu kit xenon

| Chezz a răspuns (pentru catalingl):

Pai xenoanele constau intr-un balast si un bec. Doar becul cu xenon pus pe direct nu are cum sa iti mearga