| anonim_4396 a întrebat:

Am picat de 2 ori traseul cu acelasi examinator si e si cel mai afurisit si mistocar, imi puteti da un sfat ce si cum sa fac sa nu mai cad, adica ce sa vorbesc cu examinatorul, de condus conduc bine dar ma puncteaza pe ceva ca nu avea rost, anticipez traficul si el tot ma cade.

Răspuns Apreciat de Editori
| euuu333 a răspuns:

Mergi regulamentar. Nu depasi limita de 50km/h, semnalizeaza mereu cand schimbi directia, chiar daca nu e nicio masina in jurul tau, sa dai prioritate in intersectii (mai ales in sensul giratoriu) l, sa te asiguri in oglinzi in mod constant si sa iti iasa parcarile, cam asta ar fi. Daca te tine de vorba spune-i frumos ca nu poti vorbi pentru ca esti atent la drum. Singura discutie pe care ar trebui sa o ai cu el ar fi indicatiile spuse de el.
Si grija sa nu iti moara motorul.