| FlorinDaniel23 a întrebat:

Am platit o masina in Olanda prin banca cu factura si ar fi trebuit sa o ridic in cateva zile dar m-am razgandit. Cum se procedeaza pentru restituirea banilor? Avand in vedere ca nu voi ridica masina.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinzi de bunavointa dealerului, odata facturata si plătită, masina îți aparține, indiferent ca o ridici sau nu. Daca vânzătorul are bunavointa, va anula vanzarea si iti va restitui banii in condițiile dorite de el.

| GeorgeCazan a răspuns:

Pai trebuie sa te interesezi la dealer-ul de unde ai cumpărat mașina. Doar acolo vei știi ce și cum.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Trebuie să vorbești cu dealerul la care ai dat comanda. Condițiile de renunțare la contract depind de fiecare firmă în parte.