| PkMc a întrebat:

Am probleme cu radioul la un ford focus 1800 diesel din anul 2004.
Am scos bateria si s-a resetat radioul si nu stiu care este codul.
Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| GabrielD98 a răspuns:

Am patit aceeasi chestie la un vw bora din 2002.Acel cod este in caz de furt, daca un "individ" iti fura radioul nu are ce face cu el ca ii cere codul, daca radioul este original la punerea contactului masina il recunoaste fara sa ii mai introduci tu. Dar daca este alt radiou aici trebuie sa ii introduci tu codul.

| Sepsi1337 a răspuns:

Codul acela se gaseste in cartea tehnica a masinii.