| bozgar a întrebat:

Am schimbat un motor cobra pe masina, identic cu celalalt care a fost dat jos si imi arunca ulei pe la capacul de filtru. imi scoate garnitura afara. din ce motiv? care poate sa ma ajute ii multumesc anticipat. dau fundita happy

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îti da garnitura afara pentru ca ai prea mult ulei in instalatia de ungere si se creiaza suprapresiune.

| vw9378 a răspuns:

Chiulasa/Segmenti/Semeringuri de la supape/Etansare proasta

| bsorynovidiu a răspuns:

E presiunea prea mare in baia de ulei. Verifica sa nu fie sarit de la punct, sa fie segmentat bine, sa nu scape presiunea din motor pe langa cilindrii...sau poate ca nu e filtrul de ulei/garnitura pus corect, filetul stricat.

| todea1990 a răspuns:

Pe la filtru iti arunca ulei? capacul de la filtru nu inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai luat un alt motor care e la fel cu, care l-ai dat jos deci nu e bun

| DrMeow a răspuns:

Mergi la un Service Auto, acolo sunt profesionisti si vor sti exact ce arewinking. DAi Funda? big grin