| Nitu_George_1991 a întrebat:

Imi scoate bule de aer dupa ce am schimbat termostatul si pompa. Mecanicul a zis ca a aerisito. Bolboroseste in vas si sunt furtunele de tur-retur tari, in special ala de sus care iese din motor. Caldura baga. Temp. la bord nu sare de 90. Nu am apa in ulei, sau invers, nuscoate fum, porneste la sfert. Sa fie garniturA?
Masina este Lexus is220 diesel.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o duceti la un mecanic bun?

| xerxes1 a răspuns:

Iti baga gaze in instalatia de racire.
Este posibil sa fie garnitura, dar trebuie verificata si rectificata si chiuloasa.