| anonim_4396 a întrebat:

Am scuter gilera runner si imi trebuie o janta pe 12 cu frana pe tambur intrebarea mea este oare daca jeanta ii de 12... poate sa fie mai mica sau mai mare acolo la janta unde intra tamburul sa nu mi se potriveasca? scuteru ii gilera runner din 2000 nu ii model nou va rog ajutati-malaughing

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La Gilera Runner nu se potrivesc deact roti de Runner, altceva nu poti adapta, fiindca au sistemul de prindere diferit in rest sunt identice, dar nu poti adapta in nici un fel astfel incat sa nu fie probleme!

| InfoMotoRo a răspuns:

Este posibil sa fie diferit dieametrul tamburului, e posibil sa difere si sistemul de prindere. poate sa difere si pozitia tamburului fata de janta. Daca reusesti sa o montezi s-ar putea sa nu se aseze pe mijloc... recomandarea mea este sa iei tot o roata de Gilera Runner din 2000

| BotaAlex a răspuns:

Da m-am gandit si eu sa imi iau roata de gilera runner da nu gasesc stau in deva si nu are nici un service din asta de repara scutere ii maxim asta nu are nimeni nu stiu de unde sa imi iau