| lauraadel a întrebat:

Foarte greu misca, se intoarce tamburul masinii de spalat, oare din ce cauza? Acolo de la tambur o iesit fum. Oare s-a stricat masina de spalat? Se mai poate repara?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-a depus mult calcar si de aceea nu mai merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este in garantie este ok, altfel sunt multe cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are curea pe tambur? poate a sarit, daca are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

poti avea multe probleme.Nu o mai porni si mergi la un atelier, Altfel risti sa mai arzi si altceva pe acolo.

| oanandreea a răspuns:

Eu cred ca e motorul.Mergi la un atelier si vezi exact, n-o mai folosi asa, ca s-ar putea sa se agraveze situatia.

| lauraadel explică:

Cand am spalat astazi, atunci s-a blocat usa, nu a centrifugat, nimica. M-am uitat la filtru si acolo era o bucata de calcar, l-am scos, si am repornit masina de spalat, dar atunci fum a iesit, si un miros de cauciuc! Oare ce are?