| predafloryn a întrebat:

Am scuter pedadesire50 in 2t si de la un tipm ma pomenesc cu el cand plec de pe loc in mers ca se opreste ca si cum iasi fi luat contactul si imi da rateuri si flacvara pe toba. din ce poate fi?
dau fundita cine imi spune

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi:
- Bujie;
- Variator;
- Clapeta acceleratie;
- Senzor acceleratie;
- Carburator infundat;
- Fisa bujie.

Daca nu este nici una din astea si scuterul are foarte multi km. clar trebuie segmentat, este de la set!

| liviu42 a răspuns:

Este din sistemul de aprindere.

| predafloryn explică:

Nu are multi 8000 9000 de km si senzor acceleratie care e o sa ma uit la bujie si la carburator fisa am controlato