| Corj_Ciprian_1989 a întrebat:

Am un scuter Benelli 491 80cm" nu mai vrea sa porneasca, in timp ce mergeam mi-a dat doua rateuri pe toba dupa care am mai mers 100 m nu a mai mers. am luat bujie noua, am dat la pedala si da bujia curent, am verificat muzicuta, curatat carburator, filtru de aier, pompa benzina si nimic, compresie are proble ma e ca ajunge benzina in carburator da in capat la piston nu ajunge.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da toba jos si vezi daca porneste. Daca porneste si e ok fara toba inseamna ca toba e plina de funingine si trebuie curatata.

| Corj_Ciprian_1989 explică:

Nu e de la toba.

| Moldovan_Vasile_1991 a răspuns:

Baga benzina în cap la piston vezi daca pornește daca pornește și oprește e problema de alimetare