| IzvorulDeIntelepciune a întrebat:

Am si eu doua probleme si am nevoie de pareri. Ce ar putea fi?

Fiat Doblo 1.3 Mjt 75 cp 2008 : Pierde lichid din vasul de expansiune, in 3 zile am completat cu 5l de antigel. Sa fie vreo garnitura, vreo fisura sau ceva mai grav cum ar fi termostatul, pompa de apa, etc?

Dacia Logan 1.6 16v 105 cp 2007 : Dupa o anumita viteza, cand accelerez cu pedala la fund imi joaca toata partea din fata (se vede cum tremura ceasurile in bord). In special in treapta a V-a intre 70 km/h si 95 km/h, atunci face cel mai urat. Schimbat anvelope + echilibrat, nicio imbunatatire. Sa fie vreun suport/tampon de la motor rupt? Si daca ar fi asa, nu trebuia sa simt tremur tot timpul?

12 răspunsuri:
| amyleemuffly03 a răspuns:

Majoritatea intrebarilor tale sunt despre masini laughing)

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru amyleemuffly03):

Da, printre altele am un parc auto in intretinere. Lasa asta, cum ramane cu sanii tai? Esti sigura ca nu vrei sa incerc o interventie?

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Hahah ce interventie ai putea sa faci tu happy happy happy

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru amyleemuffly03):

Ia ghiciwinking

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Neeh,nu sunt buna la ghicitori laughing))

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru amyleemuffly03):

Iti dau un indiciu. Include un tub de frisca happy

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

La sani nu se poate face vreo interventie pentru crestere (decat cea chirurgicala )... dar ori cresc natural ori numai cresc deloc laughing)

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Tub de frisca habar n-am la ce te referi laughing) laughing) laughing) tongue tongue

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru amyleemuffly03):

Las' ca iti arat, nu-i bai happy

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Stai ca nu pricep... ai un parc auto in intretinere si tu pui intrebari pe net despre cauze care pot fi doar ghicite daca nu ai masina la indemana sa te uiti la ea? Esti pe bune?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Mai pune ceva deoparte luna asta, isi ia glob de cristal si nu ne mai deranjeaza.

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru suntserios):

Sunt neserios dom'le, nu ca tine.