| devil2279 a întrebat:

Cu un permis de conducere luat in Romania poti sa conduci si in strainatate ( SUA)? Si cum se ia pentru categoria B, D etc. pentru tiruri si masini mari? si inca ceva big grin Daca la un job din afara iti cere diploma (high school diploma) si te duci cu cea din Romania evident, faci ceva? Te angajeaza?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, se poate conduce.
2.Fiecare categorie se ia in urma absolvirii unei scoli de conducere si a sustinerii testelor teoretic si practic pentru categoria respectiva.
3. Diplomele obtinute in Romania sunt valabile in toate tarile unde sunt recunoscute.

Răspuns utilizator avertizat
| mcdeliric1 a răspuns:

Daca ai 1 an de experienta poti sa conduci si afara. Si despre job, cred ca te angajeaza si cu diploma din Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| mcdeliric1 a răspuns (pentru devil2279):

Bafta la bac!

| EgoFiet a răspuns:

smug

Răspuns utilizator avertizat
| EgoFiet a răspuns (pentru devil2279):

Nimic, ma bucur ca-ti merge bine big hug ( doar daca mai sti cine sunt laughing )

Răspuns utilizator avertizat
| EgoFiet a răspuns (pentru devil2279):

Da :* acum locuiesc in Suedia laughing

Răspuns utilizator avertizat
| EgoFiet a răspuns (pentru devil2279):

Mai am 2 ani de liceu dupa vin in tara big grin