| Andrey_Roby_ a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă mi-a luat permisul pentru 60 de zile, și eu lucrez în Germania!
Se poate să îmi recuperez permisul să pot conduce doar pe Germania și pe România nu? Gen perioada aia de 60 de zile?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Doar daca ai permis german.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Odata ce ti l-au luat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate! Odata ce ai permis suspendat in Romania cei din Germania pot sa afle usor ca tu sofezi fara permis, mai ales daca ai nesansa ca la un control de rutina sa ti se verifice actele de identitate si permisul auto, care tie ti-a fost deja suspendat in tara, caz in care ei te vor aresta pe loc, ca Germania nu se jaoca cu infractorii sau cu cei care incalca legea.