| alinlupas22 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Daca stie cineva sa imi raspunda.
Eu am am dat sala pentru cat A1 si am luat-o din prima..este vreo problema daca nu am facut pana acum nicio ora de condus? Adica trebuie sa incep normal acum in martie orele, dar am dat sala ca sa scap mai repede

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ai sustinut examinarea teoretica, aceasta se poate sustine abia dupa ce ai terminat scoala de conducere (partea teoretica si practica) si ai primit fisa de scolarizare.
Probabil ai dat testul la scoala de conducere, pentru a vedea ca stii regulile de circulatie si poti trece la practica, respectiv invatarea conducerii in localitate.

| ioana748 a răspuns:

Cum vi s-a raspuns nu ati dat examenul propriu zis la proba teoretica la DRPCIV ci a fost o simulare in cadrul scolii de soferi.
Veti mai da o simulare si cand terminati partea practica, probabil.
Examenul oficial la sala il dati doar dupa ce finalizati orele la traseu.
Acesta se da la DRPCIV cu fisa de scolarizare si restul documentelor necesare.