| andrei131cp a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, daca permisul mi-a fost suspendat pe 13 martie si am avut dovada pana pe 28 martie, dupa 29 eu nu am mai condus, am luat sala de reexaminare pe 04 aprilie, permisul mi-l ridic dupa ce trec 60 din data de cand n-am mai mai condus, adica dupa 29 martie nu dupa cand am luat sala de reexaminare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de suspendare a dreptului de a conduce incepe pe 29 martie, pana atunci ai avut dovada cu drept de a conduce.
Termenul s-a implinit ieri, astfel ca maine poti merge sa-ti ridici permisul.

| andrei131cp explică (pentru Ioandelasal):

Iar cand ridic permisul il ridic de la rutiera municipiului unde mi l a luat sau in judetul in care sunt domiciliat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei131cp):

Il ridici din judetul de domiciliu.