| TP_Luci_1994 a întrebat:

in 2012 mi-am facut legislatia pentru scuter dar in 2013 cica imi trebuie "AM"ca sa conduc un scuter de 49cm.Intrebarea mea estebig grinaca am daca am legislatia(dovada) de anul trecut mai trebuie sa dau exament pentru AM(categoria moped anul 2013)?

3 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

De la 19.01.12 Conducerea unui moped pe drumurile publice se face doar baza permisului de conducere cat AM! Cursul de legislatie nu mai este bun din pacate! Daca vrei sa conduci scuteru iti trebuie AM sau B! Decat sa faci AM si nu ai B mai bine faci B! SI poti sa mergi si cu mopedu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da deoarece de pe 19.01. 2013 ai nevoie de permis pentru orice vehicul cu motor.

| evolutionrko a răspuns:

DA,intrucat de la 17 ianuarie s-a schimbat codul rutier.