| dragos94712 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu un Passat cc 2011 achizitionat recent la 180000km, am un 1.8 tsi pe el si buba e ca imi mananca cam 1, 5l de ulei la 300 de km, mentionez ca masina da un fum negru si gasesc sub in dimineata cateva picaturi de ulei din zona turbo(spatele motorului in fata parbrizului).Am schimbat in ea pana acum toate semeringurile si tot la fel face. Puteti sa-mi spuneti cam ce as putea sa schimb sau ce sa desfac la ea sa-mi dau seama de problema? Apreciez mult fiecare raspuns!

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Tu singur sa desfaci si sa rezolvi e mai imposibil daca nu esti mecanic. Fumul negru poate sa fie de la curea de distributie.
Picaturile de ulei de la o fisura. Ridic-o pe o rampa si nu ai cum sa nu vezi de unde picura.
Un alt sfat care sa te ajute nici de la un mecanic nu primesti daca prima data nu se uita la masina. Bafta