| Peeepsi a întrebat:

ma duc si pun benzina de la poma. apas pe 50 de lei si pun benzina. se opreste automat la 50 de lei sau trebuie sa fiu atent si sa opresc eu cand am pus de 50 de lei? si dupa ma duc in benzinarie si cum platesc ce ii zic la aia. am psu benzina pentru dacia de afara. sau cum?

4 răspunsuri:
| B27VIP a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii de la ce pompa bagi benzina...scrie pe stalpul pompei de regula, din cate stiu trebuie sa te opresti singur la suma pe care vrei s-o datorezi firmei peco, iar la casa trebuie doar sa specifici : domnisoara/doamna/domnule...am pompa 3(de exemplu), iar vanzatorul iti va spune suma si te va intreba daca nu vrei sa mai cumperi si un baton de ciocolata.
sa auzim de bine!

| ghibaflo a răspuns:

Pai scrie pe pompa un numar (ex pompa2) si dupa ce alimentezi te duci la "aia" si ii spui :pompa 2; si ea iti spune cat ai de platit pentru ca ii apare pe calculator

| Dexteo a răspuns:

Daca selectezi pe pompa 50 lei se opreste ea automat, dupa aceea platesti la benzinar(asta in cazul in care pompa nu este automata si poti introduce in ea bacnota)

| alexandru04 a răspuns:

laughingamice. daca apesi pe 50 Ron.se opreste automat apoi te duci cu bani inauntru si spui 50 de Ron la masina x sau la pompa x si dai bani si spui buna ziua sa fii politicos si gatalaughing