| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum se opreste un mp3 auto piomeer deh 1700 ub? Am pus pe direct si cand apas pe butonul de oprire ce scrie in manual nu se opreste doar muzica se opreste dar ramane tastele luminate... la voi cum e? Trebuie sa reglez ceva din setari sa il opresc de tot?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se opreste de tot, pentru ca l-ai pus pe direct.
Trebuie montat corect, pe o masina, ca sa se stinga de tot, cand scoti cheia din contact.
Ai in spate un fir galben si unul rosu, ambele de +. Cel galben trebuie sa mearga spre baterie (alimentare permanenta), cel rosu trebuie sa primeasca tensiune doar de la contact, cand e cheia bagata.
Daca il lasi asa cum e acum, iti consuma bateria.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa ti apasat pe acel buton, daca nu se opreste posibil sa existe o problema in modul in care a fost legat, sa nu corespunda pini.
De exemplu la mine, cand pun contactul se aprin luminile de la player si cand il iau se opresc, asa poate sa fie si la tine, dar sa nu corespunda pini.