| TripleKill16 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Pentru care euro este mai mica taxa de poluare?
Euro4 sau euro2? Vreau sa imi iau un golf 4 euro 2 din Germania si nu stiu daca e scumpa taxa la euro 2

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Valoarea timbrului de mediu este mai mica pentru euro 4 decat pentru euro 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxa este mai mare la masinile mai poluante (euro 1, 2) si scade treptat pe masura ce sint mai putin poluante (3, 4).

| Mihaela99Miha a răspuns:

Euro4 este mai mica! Daca iti iei Euro2 ori ai multi bani, ori nu tii cu buzunarul tau. Plus ca dupa mai ai altele de platit...