| 07gabriel07 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un audi a4 iar problema e ca e lent in acceleratie intre 1500 si 2500 rpm accelereaza foarte greu. Am curatat clapeta de acceleratie si am reglat-o cu softul, am curatat si debitmetru si tot asa face nu stiu ce poate fi, ma gandesc ca poate e senzorul de oxygen ( sonda lamba). MULȚUMESC!

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Ce volum de aer indica pe tester la debitmetru daca tot zici ca este ok?
La 800rpm si la 4000 rpm?
Pana nu il inlocuiesti cu altul bun nu poti fi sigur 100%.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e motor cu injecție (probabil da) treaba asta ar necesita un tester și un specialist la fața locului. Mă îndoiesc de faptul că ai putea rezolva scriindu-ne pe site

| OldSoul a răspuns:

Vezi daca debimetrul este in parametrii.

O problema asemanatoare am si eu.
La mine pare a fi filtrul de particule infundat.

| 07gabriel07 explică (pentru OldSoul):

Am curatat debitmetru si da e ok

| xerxes1 a răspuns (pentru 07gabriel07):

Ce volum de aer indica pe tester la debitmetru daca tot zici ca este ok?
La 800rpm si la 4000 rpm?
Pana nu il inlocuiesti cu altul bun nu poti fi sigur 100%.

| xerxes1 a răspuns:

Ce motor?