| GheorgheFane a întrebat:

Am si eu o problema la masina mea Golf 4 Variant, tip motor ATD pompe duze, am schimbat pompa tandem si supapa EGR si imi trepideaza motorul la 2000-2100 de rotatii, ce poate sa fie?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Sunt multe feluri de trepidatii, nu ne putem da cu parerea aiurea, mai ales daca nu vedem exact cum face masina. In orice caz, o diagnoza este singura chestie care poate spune ceva.

| Simonatiba a răspuns:

Cel mai bun raspuns ti-l poate da un mecanic, sau mai multi. Cel mai bine e sa mergi la mai multi pentru ca fiecare va veni cu teoria lui legata de problema masinii. Iti spun asta din proprie experienta. Si eu tot golf 4 aveam si aveam o problema la supape. Si am fost la o multime de mecanici pana sa isi dea seama unul din ei ce problema are masina cu adevarat