| nonamed a întrebat:

Am si eu o rugaminte. Vreau sa ma ajutati sa inteleg exact care sunt toate costurile la scoala de soferi categoria B, cam cat dureaza pana termin cu toate examenele, si cam care e programul (ordinea) examinarilor.

Dau funda celui care ma ajuta sa inteleg exact cum se procedeaza!

Răspuns Câştigător
| franko21 a răspuns:

Deci scoaala costa in general 1200 RON depinde de instructor,
in primul rand trebuie sa te duci la scoala de soferi sa te inscrii si ei te repartizeaza la un instructor. dupa ce te.ai inscris iti cumperi carte de legislatie, de obicei o are fiecare scoala si costa in jur de 50 de lei. timp de 2 saptamani inveti legislatia, iar dupa 2 saptamani mergi la scoala resectiva sa iti dai iesirea din scoala care consta intr.un test de 26 de intrebari cu cate trei raspunsuri minimul de promovare fiind 22 de raspunsuri corecte. daca ai trecut acest test primesti un caiet de cursant si incep sa faci orele de condus. atentie! caietul trebuie sa il ai obligatoriu la tine in timpul orelor de condus. trebuie sa conduci in total de 30 de ore, o ora avand 45 de minute si nu ai voie sa conduci mai mult de doua ore pe zi. dupa ce ai facut orele de condus si instructorul crede ca esti pregatit pentru examen, iti scoti dosarul de la scoala si mergi la politie sa te programezi pentru proba practica cu politia... dupa ce te.ai programat pentru proba practica trebuie sa dai proba teoretica pana la data la care esti programat la proba practica... daca ai cazut la proba teoretica nu te poti prezenta nici la cea practica. trebuie sa te reprogramezi acum fiind deja cu plata.

2 răspunsuri:
| nonamed explică:

Multumesc mult, m-ai facut sa inteleg exact asa cum trebuie, sa imi fac o idee!