| scat a întrebat:

Am si eu un moped piagio ciao si i-am schimbat tot din motor in afara de aprindere si cand l-am pornit am observat cu nu sta la relantiu si nu trage? Ma puteti ajuta cu un sfat

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

''carbelitorul'' prost reglat, sau filtru de aer ne curatat.

| krysstal a răspuns:

Relanti-ul il reglzi de pe carburator, ar trebui sa aiba ca majoritatea mopedelor un surubel rotund, iesit in afara din carburator si are un arculet care nu-l lasa sa se invarta singur.