| Nyk_NiCu_1997 a întrebat:

Am o intrebare care ma poate ajuta dau funda, am un renault megan din 2003 1.6 16v si am următoarele probleme
-cand merg pe gaz consuma si benzina adica acul de la benzina scade si testat de mine se consuma si benzina, ori o consuma, ori o pierde, ori ceva se întâmplă. Dar cum e posibil asa dacă sunt pe gaz sa consume si benzina? Si problema 2
-de la un timp nu mai trage si se aude un fasit si cum am specificat este benzina, nu e motorină sa zici ca e de la turbina, ce poate cauza asta? Va rog ajutați-mă

1 răspuns:
| Stefanpavel a răspuns:

Pentru problema 2 recomand o revizie la senzori și filtre.