| S3se a întrebat:

Din ce cauza un Golf 4 benzina poate consuma foarte mult?
Nu am nicio scurgere de benzina dar in momentul in care merg vreo 3-5Km se vede cu ochiul liber cum acul scade.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca in general benzinarele sunt mai setoase, mai ales in oras.
Iar aici depinde daca ii dai si tu talpa in aia 3-5 km sau daca o lasi mai moale, depinde daca ai aerul conditionat pornit/ bagaje / pasageri / greutati in plus.
Sau cel mai. fericit caz, s.a imbatat indicatorul de benzina.

| Braunion a răspuns:

Masina grea si motorul mic.
Este logic ca in treapta I sa consume cel mai mult, in treapta I ai cuplu cel mai mare.

| S3se explică (pentru Braunion):

Cine a zis ca merg cu treapta 1?
nu am zis ca merg cu 5 km la ora... cand merg o distanta de 5 Km(DISTANTA)

| ovidius a răspuns:

Păi e evident măi că în treapta I (5 km/h) consumă cel mai mult. lol

| S3se explică (pentru ovidius):

Cine a zis ca merg cu treapta 1?
nu am zis ca merg cu 5 km la ora... cand merg o distanta de aprox. 5Km(DISTANTA) ajung si pana in treapta a 4 si totusi acul coboara vizibil...