| Mariussss14 a întrebat:

Am un atvu de 50cc quad si as vrea sa il fac sa mearga mai bine?

6 răspunsuri:
| dru1darius a răspuns:

Schimba dimensiunea pinioanelor, asta ii varianta cea mai ieftina, cea scumpa ii un set mai mare, carburator, toba, etc.

| Mariussss14 explică (pentru dru1darius):

De cat sa pun pinionele? 110cc?

| dru1darius a răspuns (pentru Mariussss14):

Nu stiu exact cat ai tu acum, dar pinion mic (fata) cu mai multi dinti si cel cel mare (spate) cu mai putini= demaraj mai bun, insa viteza va scadea, daca faci invers, va pleca mai greu dar viteza va fi mai mare

| Mariussss14 explică (pentru dru1darius):

Numi trebuie mie viteza imi trebuie forta. asa mere motoru 70km/h

| Mariussss14 explică (pentru dru1darius):

Sti un site de unde sa cumpar pinioanele?