| Qbx a întrebat:

Am un audi a4 din 2003. 1.9 TDI, 131 cai cod motor AVF.
Am avut o "iesire in decor" si am de schimbat niste piese: Baia de ulei, pompa de ulie si inca cateva.
Are lagatura codul de motor cu piesele. sau doar cu motorul?
De ex ptrivesc piesele de pe alta masina de 1.9 tdi cu alt cod? Sau trebuie sa fie acelasi?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, codul motor are legatura si cu piesele respective.
Exista motoare de 1.9 TDI 131 cp amplasate longitudinal sau transversal, si aici apar diferentele, printre care si la baia de ulei.

| Panamax a răspuns:

O sa ai o surpriza sa afli ca unele piese noi costa mai putin decat cele de la dezmembrari.