| bmcriss a întrebat:

Salut,
Am si eu urmatoarea situatie: am schimbat pompa de ulei, segmenti la motor, ax cu came nou la un passat 2003, 1.6 benzina. Are putina uzura la semichiuloasa. Cand motorul se incinge si apa ajunge la 90grade se aprinde martor in bord la ulei timp de o secunda, doua, dupa care dispare, indiferent de viteza cu care rulez.Are cineva idee despre ce este vorba?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uleiul subtire sau pompa de ulei are scapari de presiune.

| bmcriss explică:

Am schimbat pompa de ulei acum 2000 de km. Pe unde ar putea sa piarda presiune?