| break a întrebat:

Am un bmw 361 i.Am si eu doua intrebari:cam cati km.te tin niste placute de frana si cati km. mai mergi dupa ce se aprinde becul galben unde indica benzina?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Placutele de frana tin in general 60.000 km dar depinde si de sofer.

| romascanu a răspuns:

Placutele originale tin cam 15000-20000 km in functie de stilul tau de condus.De obicei mai poti merge cel putin 50km de cand se aprinde becul la benzina, dar nu e bine sa mergi pe galben.

| serioga19901 a răspuns:

Epuizarea unei placutelor de frina depinde de jofer si cum frinezi tu, daca frinezi brusc se vor epuiza rapid, daca lasi masina sa se opreasca singura fara sa frinezi sa lasi urme de cauciucure de zeci de metri se vor epuiza mai greu, trebuie sa le economisesct happy