| Gabriel_Dragut_1996 a întrebat:

Am un BMW e46 si vreau sa ii pun subwoofer.
Care sunt mai bune, cele rotunde sau cele stil cutie?
Sau daca puteti sa-mi dati si exemple.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cele rotunde in general sunt niste "petarde" ieftine, cele stil "cutie" sunt si bune sunt si rele.
Dar daca vrei cu adevarat un bass de calitate, cel mai bine cumperi singur un subwoofer produs de firmele recunoscute in domeniu, ii faci o incinta si aia e, ai calitate.
Dar daca vrei doar putin pentru "zornait" te poti multumi si cu unul tip "cutie".

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa transformi BMW-ul intr-o cotineata?

Stiai ca NU ESTE LEGAL sa dai drumul la muzica tare in masina?
Daca nu stiai, iti spun eu ca risti o amenda mare si puncte luate de pe permis, ori chiar ridicarea permisului.
Citeste legea inainte sa pui "jucarele periculoase" pe masina si asculta si tu muzica tare, acasa, in camera ta, cu castile pe urechi!

| Gabriel_Dragut_1996 explică (pentru Violleta2022):

Daca nu stiai, ai voie sa asculti muzica la ce volum vrei tu daca esti in miscare si nu ai voie in zonele cu avertisment fonichappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Dragut_1996):

Nu, categoric nu!
Citeste legea, ca NU ai voie sa ai muzica tare in masina cand este pe drum public.

Nu ai decat sa asculti muzica tare la masina, cand o tii in garaj si este motorul oprit, ca atunci nu esti pe drum public.

| SoulReaver a răspuns (pentru Gabriel_Dragut_1996):

Exact asa a zis si un prieten si s-a ales cu amenda pentru deranjarea linistii publice. Da era in mers si in oras si da si sub-ul lui mergea. Avea doar 100w.

| Gabriel_Dragut_1996 explică:

Si cam ce putere ar fi mai buna, adica vreau ca atunci cand ii dau drumul sa tremure stradalaughing))