| Duca_Sorin_Gabriel_ a întrebat:

Am un Bora 1. 9TDI 116 cai AJM din 1999, la apăsarea buton pentru afișare consum nu arata pe ceasul acela mic din stânga unde arata și ora și temperatura exterior, nu arata consumul arata ba niște liniuțe ba 0 și doar semnul l%, cum pot remedia problema, apropo pe ceasul din dreapta îmi apare service și după 2minute km parcurși dedesubt, pe care nu-i pot pune la 0 apăsând butonul și nici resetare service nu i pot face. Mulțumesc anticipat, cu stima și considerație.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

S-a umblat la aparat și ecranul a fost (re)montat prost. Probabil contactele sunt compromise dar nu știi până nu desfaci