| dragosss1997 a întrebat:

Am un cross de 125 cc si dintr-o data mi s-a oprit cad mergeam pe drum si nu a pornit numai cu socul, motorul era cald. l-am pornit, dupa ce am mers 5 metrii tot dadea rateuri, parca pusca ceva acolo la motor si se auzea si de la toba. va rog frumos ajutorr. oare de la ce sa fie de la bujie, de la ce?

10 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu are nici-o legatura bujia! probabil ai ramas fara ulei si s-a calat motorul, sau ai ramas fara benzina baftawinking

| dragosss1997 explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Mersi pentru sfaturi

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru dragosss1997):

Nu ai pentru cewinking

| FPI a răspuns:

1.ai benzina? 2. bujia nu are nici o legatura doar la pornire sa dea scanteie, bine daca ii scoti fisa se opreste dar bujia iese din schema! 3. Amestecul il faci tu sa ai recipient separat pentru ulei pentru ca ma gandesc ca ii in 2t nu?

| dragosss1997 explică (pentru FPI):

Este in 4 timpi ...si ulei are din belsug,, si benzina

| FPI a răspuns (pentru dragosss1997):

Nu ii a tau Loncin?

| dragosss1997 explică (pentru FPI):

Nu,
e lifan de 125cc

| Ezlot a răspuns:

Sepoate sa fi ramas fara ulei sa calat motoru.sau desfa capacu la motor si uitate la curea.sa nu se fi blocat. bafta

| valentyn1998 a răspuns:

Salut,s-ar putea sa fi prins vreun gunoi de la benzine pe furtunas si poate nu se alimenteaza incerca sa il accelerezi mai tare si poate iese bafta

| valentyn1998 a răspuns:

Da si eu am patit asa la un atv si am schimbat bujia
si a mers