| danbubu a întrebat:

Am un Ford Fiesta din 1998 pe benzina 1.3 si de cateva zile am o problema cu ea, nu stiu daca e de la bujie pentru ca mi se pare ca merge doar in 3 bujii, motorul merge slab si se aude o pocanitura pe la motor..banuiesc ca nu bujiile sunt de vina..pt ca nu ar trebui sa se auda pocanitura acea enervanta. daca stie cineva ce ar putea avea sa ma ajutati va rog!

1 răspuns:
| TurboG a răspuns:

Daca suna ca un tractor, nu mai are putere, poti schimba bujiile, pune ceva de marca