| grassu a întrebat:

Sal tuturor! Cum pot sa resetez o chei de ford galaxy, ca sa imi mearga inchiderea centralizata? Mi-a cazut cheia si au sarit bateriile si nu mai functioneaza inchiderea.

2 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

De obicei la multe marci de auto functioneaza asa: ontroduci cheia in contact pui contactul si apesi de citeva ori pe inchidere si deschidere, nu stiu daca si la ford e tot asa, dar la majoritatea masinilor functioneaza si tiind sa cred ca la toate, incercarea moarte n-are happy

| Dannytz a răspuns:

Introduci cheia in usa stanga, invarti spre partea stanga de 3 ori lent, apoi trebui sa ti se aprinda ledul rosu de la usa stanga, cand s-a aprins ti apasat pe inchidere(butonul de pe cheie) si de 3 ori pe deschidere(atentie, butonul de inchidere trebui sa stea apasat in momentul actionarii si butonuli de deschidere)daca ai urmat pasii corect ar trebui sa se inchida masina si sa se deschida.