| Mitran_Daniel_1987 a întrebat:

Am un golf 3 din 92 si nu are putere scoate fum si consuma mult
care este problema

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este modelul cu turbo are turbina terminata. Daca este cel simplu cum sunt majoritatea poate fi ulei vechi, filtru de ulei infundat, filtru de combustibil infundat, injectoare, debitmetru. Alte probleme pot fi dar nu prea des. Daca nu sunt astea singura solutie este vizita la un service autorizat.

P.S.
Daca nu a fost intretinuta cum trebuie sau daca are peste 400.000 de km poate fi motorul terminat!

| onasis1961 a răspuns:

Distribuţia sărită de la punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa-l schimbi!

| alexmitzyy a răspuns:

La carburator sau daca nu incearca la filtru

| Mitran_Daniel_1987 explică (pentru alexmitzyy):

Salut am un golf 3 diesel fabricatie 92 nu are putere, scoate fum si consuma mult care este problema? Multumesc