| AlexAnder455321 a întrebat:

Salut tpu..am si eu o problema cu un golf 3 1.8 55kw porneste greu..scoate un fum negru si consuma mult (scuzati categoria)

2 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Cumpara motor nou poate el e cauza deoarece e defect. big grin Ori trebuie reparat.

| Kappa2000 a răspuns:

Pai in primul rand:cand o masina evacueaza fumul acela negru in 99% din cazuri scapi usor cu vreo 200euro pentru ca trebuie sa schimbi injectoarele.In al 2lea ramd cand scoate fum alb inseamna ca este o problema la motor si trebuie sa te duci la un mecanic sa o diacnosticheze