| andrei47 a întrebat:

Cat consuma un golf 3 diesel 1.9?

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

6-7 l/100km

| andrei47 explică (pentru DirectDinBerceni92):

In oras sau afara? sau media?, tata are un opel astra caravan diesel si consuma 5, 5-6 in medie.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andrei47):

Oras 6-7 si in afara vreo 5.Deci in medie 5.5-6
Destul de putin dar totusi golf 3 s-a cam invechit deci si consumul va creste daca te va interesa sa-ti iei pe viitortongue

| andrei47 explică (pentru DirectDinBerceni92):

In vara viitore(nu acum) imi iau carnetul de conducere si m-am gandit la el ca si prima masina pana in 1500 si ceva de euro.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andrei47):

I-ati mai bine ceva cu motorizare mai mica...Un 1.2 sau un 1.4 ar fi bine pentru un incepator.Ai putea sa optezi pentru un VW Polo, Fiat Punto, Opel Corsa sau un Opel Tigra.Sunt ieftine, se infig bine si nu consuma mult.

| andrei47 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Polo, si corsa nu imi plac deoarece sunt pre mici ca dimeniuni, i fiat nu vrea tata sa imi ia, i-am zis de el si eu...

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andrei47):

Corsa se infinge bine rau.Zic asta pentru ca am condus masina unui prieten si pot spune ca a fost smecher.
Daca vrei ceva mai mare asa poti sa iei un Mazda 626 sau un Opel Vectra.Sunt pana in 1500 ambele daca cauti cum trebuie.Eu acum strang bani sa-mi iau un Fiat Punto ca e draguta foc masina.Succes.

| andrei47 explică (pentru DirectDinBerceni92):

Stiu si mie imi place, mai ales cu geamuri negre si cu niste bari mai joase arata super, si eu as vrea opel vectra doar ca versiunea coupe, cu o aripioara, genti negre si geamuri negre( cum are un vecin) da foarte mult a mustang doar ca nu prea gasesc versiunea coupe in Romania si la un pret pana in 1800 sa zicem.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru andrei47):

Alea coupe o sa te enerveze la un moment dat cand o sa ai mai multi pasageri pentru ca o sa fie deranjat cel din fata mereu cand coboara cel din spate.
Ia uite ce Opel Vectra smecher am gasit.
http://opel.anunturi-auto.4tuning.ro/......76484.html

9 răspunsuri:
| Cristi_Stroe_1995 a răspuns:

Eu am un GOLF 3 1.9 tdi si sincer sa fiu am consum de bricheta la el, adica 4.5/5 in afara si 6 in oras si sincer sa fiu ma cam dau la el.