| Shoker a întrebat:

Am un golf 4 1.4 16v din 2000. 200 mi km.
Problema clasica, manaca ulei. Aproximativ 1l/1000km. Pana acum am bagat Castrol 10w 40. Trebuie s ii fac schimbul de ulei curand. Ce merca recomandati? are rost sa bag tot Castrol daca mananca asa mult? este vreo marca de ulei sau aditiv care sa ajute sa nu mai manance asa mult?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Încearcă Liqui Moly. Daca il mănâncă si pe asta, gandeste-te la o segmentare. Sau mai bine la schimbarea mașinii. Si nu mai spune nimănui kilometrajul ala, ca poate aude careva si te crede...

| baru a răspuns:

Schimba segmentii si semeringurile. Semeringurile de culoare verde.

Răspuns utilizator avertizat